Jdi na obsah Jdi na menu

Pomáháme seniorům

Přinášíme informace o službách, které lidé z Tylovic nebo blízkého okolí poskytují seniorům. Tylovjané, víte-li o někom, kdo je ochoten starším spoluobčanům pomoci (třeba s úklidem, běžným nákupem apod.), napište, kontakt rádi zveřejníme. 

Kadeřnické a holičské služby u vás doma
strihani-vlasu.jpgMobilní kadeřnictví je stále více rozšířenou variantou, kterou využívají senioři a další občané se sníženou pohyblivostí. Své zákazníky doma navštěvuje například Zdenka Kubjátová ze Zašové. Jezdí do Vigantic, Hážovic, Hutiska-Solance i na Bečvy,své klienty má i v Tylovicích. Telefon:605 039 628, ZdenkaKubjatova@seznam.cz
Mobilní kadeřnické služby provozuje také Tereza Krutílková z Valašského Meziříčí, která za klienty jezdí až do 30kilometrové vzdálenosti. Její telefon je 777 190 854, e-mail:tereza.krutilkova@seznam.cz

 

Pomoc s údržbou osázeného hrobu

hrbitov_1-kopie.jpgJiří Luzar z Tylovic na místním hřbitově kosí trávu a stará se, aby na tomto pietním místě bylo uklizeno.  Ve svém volném čase nabízí pomoc seniorům,  kteří ze zdravotních důvodů nemohou přicházet na hřbitov a pravidelně se o hroby jejich blízkých starat. Pan Luzar květiny zalévá, odstraňuje plevel a je-li potřeba, zajistí i novou výsadbu. Kontaktovat ho lze na telefonu 730 107 090. 

 

 

 

Kosení trávy, stříhání stromů, úklid sněhu
str_stromu.jpgMichal Slovák z Tylovic se specializuje na zahradnické služby. Rád tylovským spoluobčanům pokosí zahradu, ostříhá stromky, keře a živé ploty. Na podzim pohrabe listí a v zimě pomůže s úklidem sněhové nadílky.
Telefon: 777 909 216, zahradyrpr@email.cz


 

 

Pedikúra 
masaz.jpg
Na pedikúru se u paní Marcelky Losové lze objednat na tomto telefonu:
Telefon: 603 564 169

 

 

 

Stodůlkovo menu 
boruvky.jpgKaždý den rožnovský kuchař Roman Stodůlka vaří pro seniory a další strávníky v jídelně, která se nachází ve dvoře České pošty na Záhumení. Tam také obědy od 11 do 13 hodin vydává. Od pondělí do pátku připravuje polévku a k ní tři druhy jídel, v sobotu a neděli vaří „jen“ polévku a jedno hlavní jídlo. Kdo má problém s chůzí, tomu Stodůlkova kolegyně Zlata Krhutková jídlo doveze až domů. 
Telefon:728 242 234, roman.stodulka@valachnet.cz

Seniortaxi
taxi.jpg

Od 1. září 2018 jezdí pro rožnovské seniory ve věku nad 65 let seniortaxi. Šestkrát měsíčně mohou naši starší spoluobčané využívat tuto službu při návštěvě lékaře, pošty nebo úřadu. Podmínkou je vyřízení Seniorkarty na Městském úřadu v Rožnově pod Radh. Cena za jednu jízdu je 20 korun.  
Telefon:595 391 138 - objednává se minimálně jeden den dopředu

 

 

Čištění osobních aut i náhrobků
nahrobek.jpgNetradiční službu nabízí sociální podnik Palomino z Valašského Meziříčí, který zaměstnává hendycapované občany. V našem regionu čistí hroby, náhrobky a pomníky, na něž pak impregnují speciální nanotechnologický postřik. Tato ochranná vrstva je daleko účinnější proti dešti a dalším nepříznivým povětrnostním i jiným vlivům. Jak uvedl ing. Jaroslav Stančík, vedoucí sociálního podniku, senioři často přichází s prosbou o vyčištění auta. „Stačí ho přivézt k nám do Palomina ve Valašském Meziříčí a my už se o očistu motorového vozidla postaráme – včetně jeho interiéru. I v tomto případě používáme speciální nanotechnologický postřik, který dokáže lépe vzdorovat špíně,“ dodal inženýr Stančík.
Telefon:
733 555 130, e-mail:služby@palominovm.cz,palominovm.cz